Ethica Sigorta Cemal ERERDİ;” Acenteler ile yoğun çalışacağız”

hazine-bakanligi
Ethica Sigorta’ya Hazine’den ruhsat
12 Ağustos 2016
ethica_sigorta_misyonu
Ethica Sigorta’nın Misyonu! ” Acenteler ”
15 Ağustos 2016
Show all
ethica_sigorta_haber

Geçen hafta bu köşede Axa Sigorta’nın eski CEO’su Cemal Ererdi’nin ”Ethica Sigorta” şirketini kurduğuna ilişkin bir habere yer vermiştik. Haberde yer verdiğimiz gibi, Ererdi,geçen hafta içinde Ankara’ya gitti ve Hazine Müşteşerlığına ruhsat başvurusunda bulundu.Başvurudan sonra Ererdi ile konuştuk ve Ethica Sigorta’nın hedeflerini oluşturulan çalışma planını sorduk. Cemal Ererdi,ruhsat başvurusu değerlendirme sürecinin yasal süre olan üç […]

cemal-ererdiGeçen hafta bu köşede Axa Sigorta’nın eski CEO’su Cemal Ererdi’nin ”Ethica Sigorta” şirketini kurduğuna ilişkin bir habere yer vermiştik.

Haberde yer verdiğimiz gibi, Ererdi,geçen hafta içinde Ankara’ya gitti ve Hazine Müşteşerlığına ruhsat başvurusunda bulundu.Başvurudan sonra Ererdi ile konuştuk ve Ethica Sigorta’nın hedeflerini oluşturulan çalışma planını sorduk.

Cemal Ererdi,ruhsat başvurusu değerlendirme sürecinin yasal süre olan üç ayı bulabileceğini anımsattı.Bu süre zarfında şirketin alt yapı çalışmalarının hızla ilerleyeceği bilgisini iletti.Şirketin insan kaynakları oluşturulurken şirket merkezinin Ataşehir Finans Merkezi’nde olacağını aktaralım.Şirket yönetimi, haziranda biteceği öngörülen binada faaliyet gösterecek.

”Öncelikli yerli sermaye ile kurulan bir şirket olarak,kararlarımızı kendimiz alacağız” değerlendirmesini yapan Cemal Ererdi, Ethica Sigorta’ya ilişkin hedefleri de şöyle özetledi;

1. Veriyi çok iyi kullanan bir şirket olacağız.Müşteri ve pazarverilerini çok iyi analiz edecek şekilde altyapı yatırımı yapıyoruz.Bu konuda çok iddialı olacağız.
2. Müşteri odaklı yeni bir program altyapısıyla acentelerimizin poliçe satışlarını kolaylaştıracağız.
3. Seçilmiş az sayıda acente ile çalışacağız. Bu acenteleri kısa sürede ciddi büyüklüğe ulaştırmayı hedefliyoruz.Acentelerimizin hızlı büyümesini sağlayacağız ve kurumsal hale getireceğiz.
4. İstanbul,Ankara,İzmir,Bursa ve Adana dışındaki illerde ”Şehir Acentesi” kavramını getireceğiz. Bu illerde tek acentemiz olacak. Bu acente, faaliyet gösterdiği ilinde, isterse ait acenteler oluşturabilecek.
5. Ana Dağıtım kanalımız acente olacak. Bankalar ve brokerlardan çok acenteler ile yoğun çalışacağız.
6. Şirket yöneticileri,faaliyete geçişin ikinci yılında şirket hissesi olarak, hissedar konumuna gelecekler.

Haber Kaynağı : SigortaPostası